12/18/2016

NAJBARDZIEJ IRYTUJĄCA BOHATERKA - Bella kontra AnastasjaSprawność fizyczna

To co najbardziej mnie denerwowało podczas czytania Zmierzchu to właśnie niezdarność Belli. Rozumiem, że Mayer chciała wykreować postać, która nie jest dobra w sporcie i jest niezdarą, ale moim zdaniem znacznie przesadziła. Nie wierze, że nie można przejść po lesie, aby ani razu się nie przewrócić, a to co było na lekcji wf to już nie wspomnę.

Natomiast Anastasja też była trochę kreowana na taką niezdarną dziewczynę, ale pani James o dziwo nie przekombinowała i oprócz tej wpadki w gabinecie Greya, kiedy to się przewróciła pod względem koordynacji ruchowej była całkiem znośna.

BELLA - 1
ANASTASJA - 0


Niezdecydowanie

Anastasja przez pół książki zastanawia się, czy podpisać umowę i w końcu i tak jej nie podpisuje. Do tego jeszcze ciągle mówi, że nie może przyjmować prezentów od Christiana, ale koniec konców i tak je bierze.

Natomiast Bella mimo tego, że ciągle wzdycha do Edwarda albo Jackoba to wydaje mi się, że mimo wszystko jest bardziej zdecydowana od Any. Oczywiście pomijając kwestie uczuciowe. Podobała mi się w Belli determinacja kiedy zdecydowała się urodzić dziecko mimo tego, że mogło ją to zabic i cały czas trwała przy tej decyzji.
BELLA - 1
ANASTASJA - 1

 Podatność na manipulacje

Z tego, co pamiętam to Bella była wpatrzona w Edwarda jak w obrazek i zgadzała się na wszystko, co on powiedział, jakby nie miała własnego rozumu i nie umiała podejmować decyzji za siebie.

U Anastasji ta kwestia to jest kompletna porażka. Christian mówi jej o które i co ma robić, wmusza jej jedzenie i w ogóle nie rozumie odmowy a ona się nie potrafi postawić.

BELLA - 1
ANASTASJA - 2

Rozsądek

Ana mimo tego, że przez pół książki zastanawia się nad podpisaniem tej umowy, której w końcu nie podpisuje ona w pewnych momentach zastanawia się, zadaje Christianowi pytania i próbuje negocjować. To prawda, że zadaje głupie pytania i zastanawia się nad kwestiami, nad którymi nie powinna, ale jednak gdzieś tam te procesy myślowe się włączyły u niej. Ale to nie zmienia faktu, że Ana zamiast omawiać kwestie dotyczące tego, co może zrobić jej Christian omawia to, że nie może przyjmować prezentów.

A Bella w ogóle nie zastanawiała się nad tym, co robi. Nie myślała jakie mogą być konsekwencje jej związku z Edwardem. Nawet nie wzięła pod uwagę, co się stanie jeżeli kiedykolwiek Edward stracił kontrolę.

BELLA - 1
ANASTASJA - 3


Udostępnij ten wpis /span>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą waszą opinię i wsparcie.

(Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.