12/05/2015

#05 - Albo Albo 2.0 TAG


Dawno nie było żadnego wpisu, za co Was bardzo przepraszam. Niestety szkoła, przygotowania do matury z chemii, do której muszę przygotowywać się sama, bo w szkole już nie mam tego przedmiotu.No i jest jeszcze kanał na YouTube. Postaram się częściej coś dodawać. Postanowiłam dziś nadrobić tagi książkowe. Na początek Albo Albo Tag w wersji 2.0, do którego nominowali mnie Książkowy wolontariat i Zaczytany w książkach. Zapraszam serdecznie. 


1. Wolałabyś na swoim blogu publikować tylko recenzje czy tylko posty okołoksiążkowe?

Na moim blogu pojawiają się głównie recenzje. Często nie pojawiają się wpisy okołoksiążkowe, gdyż nie mam na nie czasu. Jednak wiem, że wy lubicie takie wpisy, dlatego od czasu do czasu przychodzę do was z czymś innym niż recenzja. Jeżeli musiałabym wybrać tylko jedną rzecz to byłyby to recenzje. 

2. Wołałabyś zawsze widzieć ekranizacje książki najpierw, zanim ją przeczytasz, 
czy przeczytać książkę i nigdy nie obejrzeć filmu?

Ojej to bardzo trudne pytanie, ponieważ jak kocham oglądać ekranizacje. Oczywiście stosuję zasadę „najpierw książka potem film”, ale czasami ją złamałam. Hym… wydaje mi się, że nie mogłabym zrezygnować z ekranizacji, dlatego wolałabym zawsze obejrzeć ekranizację, a potem przeczytać książkę. 

3. Wolałabyś mieć listę wszystkich książek w swoim życiu czy posiadać egzemplarz swojej pierwszej ulubionej książki?

Ja mam kilka ulubionych książek, więc zapewne nie mogłabym się zdecydować na tylko jedną, dlatego wolałabym mieć listę wszystkich przeczytanych książek w moim życiu. 

4. Wolałabyś należeć do klubu książkowego, w którym nie ma osób z blogosfery i spotkać się 
w nim regularnie czy spotykać się raz w roku z najlepszym przyjacielem z blogosfery?

Hymm… kolejne trudne pytanie. Chyba ta pierwsza opcja, ponieważ chciałabym się widywać częściej z osobami, które mają wspólne pasje. Jak dobrze, że naprawdę nie muszę dokonywać takiego wyboru. 

5. Wolałabyś mieć czas, by przeczytać wszystkie książki, jakie tylko chcesz, czy mieć pieniądze, by kupić wszystkie książki jakie tylko chcesz?

Co mi po książkach, których nie mogłabym przeczytać? Mimo tego, że kocham powiększać swoją biblioteczkę to wygrywa czas, bo go zawsze mi brakuje. 


6. Gdyby ekranizowano Twoją ulubioną książkę, wolałbyś mieć kontrolę nad tym, kto będzie w obsadzie, czy nad tym, co znajdzie się w scenariuszu?

Zdecydowanie wolałbym mieć kontrolę nad tym, co znajdzie się w scenariuszu, ponieważ, często oglądając ekranizacje żałuję, że nie było któreś z książkowych scen. 


7. Wolałabyś mieć ulubioną książkową supermoc czy ulubioną książkową technologie?

Nie czytałam jeszcze książki, w której technologia aż tak bardzo spodobałaby mi się, że chciałabym ją mieć. Tutaj wygrywa moc. Może to trochę egoistyczne, ale chciałabym mieć władzę nad ludzkim umysłem. Same 5 w szkole XD, maturka na 100% hahah byłoby pięknie. No ewentualnie moc szybkości. 

8. Wolałabyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem 
czy słabą książkę z dobrym zakończeniem?


Niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem, bo i tak ta książka byłaby niesamowita. A dobre zakończenie mimo kiepskiej całości nie sprawi, że będę chciała przeczytać tę książkę po raz drugi. 


9. Wolałabyś nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe czy nie być w stanie czytać na leżąco?

Nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe 

10. Wolałabyś zapomnieć treść ulubionej książki lub serii, by móc ją przeczytać ponownie po raz pierwszy, czy zapomnieć treść wszystkich kiepskich książek, które przeczytałeś?

Wolałabym zapomnieć treści mojej ulubionej książki, by móc ją przeczytać ponownie, ponieważ nie chce zapominać treści wszystkich kiepskich książek, bo wtedy nie wiedziałabym, że są one klumpami i zapewne pokusiłoby mnie, żeby je czytać jeszcze raz.Udostępnij ten wpis /span>

5 komentarzy :

 1. Również wolałabym zapomnieć treść ulubionych książek, aby móc je czytać znów... i znów.
  Co do ekranizacji, również ważniejszy jest scenariusz... choć obsada aktorska również jest ważna, czasami nie potrafię się skupić na filmie, kiedy gra w nim aktor, kojarzone przeze mnie z innego filmu ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemożliwość czytania na leżąco byłaby tragedią! Najczęściej czytam w łóżku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja i tak nie mogę czytać w jadącym pojeździe. :( To do bani.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, ja na 10 pytanie odpowiedzialabym identycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w ósemce zupełnie odwrotnie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą waszą opinię i wsparcie.

(Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.