8/16/2016

#10 - KALENDARZ BOOK TAG


Cześć wszystkim. Już połowa wakacji za nami. Mam nadzieję, że spędzacie je miło i że znajdujecie czas na czytanie. Podzielcie się w komentarzach, co robiliście ciekawego przez ten czas. Zwiedzaliście jakieś miejsce, a może po prostu wylegiwaliście się na plaży? A może wyjazd dopiero przed Wami? 


A dziś przychodzę do Was z tagiem do którego zostałam nominowana przez autorkę bloga Skrzyróg, która jest jednocześnie pomysłodawczynią tego tagu. Magdzie bardzo dziękuję za nominację, a Was zapraszam do tagu. 


 STYCZEŃ, czyli książka, która zmroziła Ci krew w żyłach ?Nie czytam horrorów, więc miałam spory kłopot z tą kategorią. Jednak potem przypomniałam sobie o książce, którą czytałam kilka lat temu i mimo tego, że nie ma nic wspólnego z horrorem to zmroziła mi krew w żyłach, bo jest to prawdziwa historia, a jej główna bohaterka przeżyła bardzo wiele i się nie poddała. Co więcej walczy o to, żeby innych kobiet nie spotkał taki los jak ją. Niesamowita opowieść niesamowitej kobiety. "Kwiat pustyni" jest zdecydowanie godny przeczytania. 


LUTY, czyli książka z zimą w tle?Moja ulubiona baśń z dzieciństwa to zdecydowanie "Królowa Śniegu". Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale to właśnie ją czytałam i oglądałam nałogowo. Trochę to dziwne, bo nie cierpię zimy i sama nie chciałabym znaleźć się w świecie tej baśni, ale mimo tego kocham ją. 


MARZEC, czyli książka, co do której masz mieszane uczucia ?


Gdy skończyłam czytać "Najszczęśliwszą dziewczynę na świecie" nie wiedziałam, co o niej mam sądzić. Spodobała mi się, ale nie otrzymałam tego co powinnam. Powieść promowana była na historię z niezwykłą tajemnicą, a w debicie Jessicy Knoll jej nie ma. Główna bohaterka ma sekret, ale nie jest on aż tak zaskakujący. Mimo wszystko książka jest ciekawa i cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

KWIECIEŃ, czyli książka z dużą dawką dobrego humoru ?

Jeżeli ktoś sądził, że "Kasacja" to sztywna powieść o prawnikach to się grubo myli, bo jest ona przepełniona humorem. Cóż mogę więcej powiedzieć... KOCHAM. Osoby, które lubią mocne kobiece charaktery na pewno pokochają cięty język Joanny Chyłki. 
                   MAJ, czyli książka z najpiękniejszą okładką w Twojej kolekcji ?


Mam wiele pięknych okładek w swojej biblioteczce, bo w końcu jestem okładkową sroką, ale moim numerem jeden jest moja ostania zdobycz, czyli Zadie Smith "O pięknie". Wiem, że okładka może nie każdemu przypaść do gustu, ale ja się w niej zakochałam. To wydanie jest przecudowne <3 <3 CZERWIEC, czyli książka, ze szkołą w tle ?

Trochę tych książek było, ale tym razem postawię na książkę, której bardzo mam ochotę na kontynuację. Mówię tutaj o "Wybranych", czyli książce, która bardzo mnie zaskoczyła, bo autorka nie wprowadziła wątku nadprzyrodzonego, a byłam pewna, że się on znajdzie. Jestem ciekawa jak wszystko dalej się potoczy i mam nadzieję, że niedługo się tego dowiem. A w sumie nie napisałam, dlaczego przypasowałam tę książkę do tej kategorii. Otóż wszyscy bohaterowie uczęszczają do Akademii Cimmeria.  

LIPIEC, czyli seria książek, na wakacje ?Jest to seria, na którą trzeba poświęcić trochę czasu, bo świat, który wymyśliła autorka jest tak rozbudowany, że można się pogubić, ale z pomocą zawsze przychodzi słowniczek. "Czas żniw" i "Zakon mimów" wychwala, co drugi bloger i nie dziwcie się, bo to naprawdę przegenialna seria. SIERPIEŃ, czyli Twoja ulubiona książka dla dzieci ?"Szatan z siódmej klasy" był lekturą szkolną  w podstawówce i pamiętam do dziś jakie wrażenie wywarła na mnie ta książka. Kiedyś miałam w planach przeczytać ją jeszcze raz, ale boję się, że teraz mogłaby mi się nie spodobać, a nie chce, żeby moja ocena, co do tej książki się zmieniła. WRZESIEŃ, czyli książka do której lubisz wracać ?
Rzadko wracam do jakiś książek, bo po prostu nie mam na to czasu, ale "Ostatni wykład" to książka, do której wrócę na pewno. 
PAŹDZIERNIK, czyli Twoja ulubiona księgarnia ?

                             Zdecydowanie nieprzeczytane.pl. Tylko tam robię zakupy książkowe. 

                          LISTOPAD, czyli Twoja ulubiona mroczna książka ?


Jak już wcześniej wspominałam horrorów raczej nie czytam choć mam ochotę przeczytać Kinga, ale jeszcze tego nie zrobiłam, dlatego w tej kategorii wybrałam ostatni tom serii Rachel Van Dyken, czyli Wstyd. Długo zastanawiałam się, która część serii podoba mi się najbardziej, ale w końcu zdecydowałam i jest nim własnie Wstyd. A czemu jest ona mroczna? Cała seria opowiada o przeszłości bohaterów, która nie jest przyjemna i w ich sercach jest dużo mroku, dlatego pomyślałam, że ta książka idealnie nadaje się do tej kategorii. 
GRUDZIEŃ, czyli książka o magicznym klimacie ?
Nie będę oryginalna, czyli Harry Potter. Co tu dużo pisać. Harry to Harry i zawsze jest cudowny. 

Nominacje:
Książka od kuchni
Zakątek czytelnika
Książkowy wolontariat
Modna książka
Książkowy świat Niki
Udostępnij ten wpis /span>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą waszą opinię i wsparcie.

(Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.