3/01/2014

Liebster Blog Award


Kilku blogerów nominowało mnie w Liebster Blog Award. Kiedyś uważałam tę akcję za fantastyczną, bo pomaga w promowaniu bloga, ale po jakimś czasie mi się znudziła, bo ta akcja była wszędzie. Mimo tego postanowiłam odpowiedzieć na pytania, ale nie będę nominować innych. Dziękuję za nominacje. 

PYTANIA OD : ZANURZ SIĘ W KSIĄŻKACH RODEM Z NIEBIOS...

1. Jaka jest pierwsza książka związana z fantastyką która przeczytałaś? 

 -Nie pamiętam, wiem jedynie, że to była jakaś książka z biblioteki. Na pewno była o wampirach.

2.Z upodobaniem czytam polskich autorów książek. Mam własnych już ulubionych pisarzy jak i książki. Czy Ty również możesz się pod tym podpisać? Zdradź jeśli możesz kto jest na Twojej liście TOP polscy autorzy? 

-Czytam polską literaturę i uważam, że Polacy też potrafią świetnie pisać, ale jeszcze nie odnalazłam swojej ulubionej polskiej powieści albo autora.

3.Tak wiele jest wydawnictw z którymi chcielibyśmy my, blogerzy współpracować. Z kim najbardziej chciałabyś współpracować?

-Ymmm…. Bukowy las albo Wydawnictwo Dreams
4. Wyobraź sobie, że pewnego razu ktoś ukradł Ci książkę wypożyczoną z biblioteki. Co byś zrobiła?

-Odkupiłabym tę książkę bibliotece i przeprosiłabym za incydent. Oczywiście byłabym wkurzona na tą osobę co ukradła, ale pewnie nie wiedziałabym kim ta osoba jest.

5. Jak zareagowałabyś gdyby Twój ukochany/ przyjaciel/przyjaciółka podarował Ci wyśnioną przez Ciebie książkę?

-Pewnie rzuciłabym się tej osobie na szyję hhehehe. Kolega na mikołajki dał mi książkę, którą chciałam przeczytać. To nie było zaskoczenie, bo sama mu podałam tytuł, który chcę, ale mimo tego cieszyłam się bardzo z książki.

6. Jedziesz autobusem/tramwajem/pociągiem i nagle dostrzegasz że ktoś zostawił książkę przez przypadek i niespodziewanie o niej zapominając wychodzi. Jest to książka o której marzysz. Co robisz? Czy wołasz tego kogoś i mu ją oddajesz, czy może nie?

-Ojej jak dobrze, że w moim otoczeniu ludzie, którzy jeżdżą autobusem nie czytają książek, bo nie mam pojęcia co bym zrobiłabym z tej sytuacji hehehe. Tak jak to jest ukazane często w bajkach, filmach podpowiada ci diabeł i anioł. Diabeł mówi „marzyłaś o tej książce co ci szkodzi weź ją” , ale aniołek „ tej osobie będzie smutno, gdy zorientuje się, że zgubiła książkę” na co diabełek „ gdyby zależało tej osobie na tej książce pilnowałaby jej i nie zostawiła”.Odpowiadając na twoje pytanie posłuchałabym anioła, więc zawołałbym tę osobę i zwróciła książkę oraz życzyłabym miłej lektury.

7. Jak możesz, to wstaw swoje zdjęcie/zdjęcie samej książki, która jest Twoją ulubioną. 

-Ulubiona książka? Poważnie? Prośba o podanie tytułu ulubionej książki przez książkoholika to jak spytanie matki o wybranie ulubionego dziecka.

8. Wstaw jedno zdanie ze swojej ostatniej recenzji umieszczonej na blogu, które Twoim zdaniem jest interesujące.

-Kto zrezygnuje dla tej miłości- ona wyrzekając się swojej wiary a może on nawracając się?

9. Z jaką blogerką lubisz często wymieniać się komentarzami/opiniami/książkami?

-  Z Justyną z bloga http://recenzjenadine.blogspot.com/ , którą bardzo pozdrawiam.

10. W ilu wyzwaniach bierzesz udział i jak Ci się udaje je realizować?
-Nie lubię wyzwań czytelniczych i nie biorę w nich udziału. Czytam co chcę i kiedy chcę. Nie lubię się ograniczać. Choć na moim blogu można znaleźć dział " Polacy też potrafią" , ale nie uważam tego za wyzwanie. 

PYTANIA OD: KSIĄŻKA OD KUCHNI 
1.       

1.Jakie książki lubisz najbardziej?

-Najbardziej lubię książki fantasy, młodzieżowe i romanse. Te gatunki czytam najczęściej. Ale lubię czasem eksperymentować z książkami i staram się czytać książki psychologiczne itp.
2. Używasz zakładek?
-Oczywiście. Uważam, że każdy prawdziwy książkoholik powinien używać zakładek. Ja mam nawet swoją ulubioną- dołączona została do nagrody od eKulturalni.pl i jest z logiem portalu. 

3. Pożyczasz książki znajomym?

-Oczywiście, że tak.

4. Lubisz biblioteki?

-Kocham, kocham. Tylko szkoda, że nie ma w mojej  nowości wydawniczych.

5. Robisz notatki podczas czytania?

-Gdy rozpoczęłam pierwszą współpracę recenzencką przy 2 książkach robiłam. Teraz już tego nie robię, bo to trochę jest męczące a czytanie powinno być czystą przyjemnością.

6. Najnudniejsza książka, to...?

-"Magiczna tajemnica"

7. Uprawiasz jakiś sport?

-Nie, ale we wakacje często jeżdżę na rowerze albo gram z koleżankami w różne gry na powietrzu.

8. Jak często sprawdzasz pocztę internetową?

-Ymmm… jeśli robię coś na komputerze to co godzinę a jeśli nie to  staram się raz dziennie wejść.

9. Ulubiona bajka z dzieciństwa?

-Gdy byłam mała kochałam Smerfy, Gumisie oraz była jedna taka bajka, której tytułu nie pamiętam, ale piosenka z czołówki była coś w stylu „Duduś, Ferdek, Tasia i Mela mają ……. I przygód tak wiele……”

10. Znasz osobiście jakichś blogerów, tak w realu?

-Niestety nie poznałam jeszcze nikogo. Moje miejsce zamieszkania to utrudnia, ponieważ mieszkam na wsi w Województwie Wielkopolskim.

11. Bez czego nie mógłbyś/nie mogłabyś obejść się w życiu?

-Odpowiedź jest dla mnie bardzo prosta bez książek i seriali. Gdyby była odpowiedź bez kogo odpowiedziałabym, że bez rodziny i przyjaciół

PYTANIA OD: Pamiętaj kto jest twoim prawdziwym wrogiem


1. Co skłoniło Cię do założenia bloga?

-W szkole, gdy zadawała Pani jakieś wypracowania każdy mówił " znowu, dlaczego" a ja się cieszyłam. Pisanie sprawiało mi wileką przyjemność i stwierdziłam, że jestem nawet w tym dobra, bo zawsze dostawałam 5 albo 4+ oraz kilkukrotnie pani od polskiego wyróżniła moje prace. Wtedy pomyślałam, że skoro lubię to robić to czemy nie robić tego częściej. Zaczęłam pisać na początku do szuflady. W końcu zdałam sobie sprawę, że to nie ma sensu i wtedy postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się tym z innymi.

2. Jaki jest Twój wymarzony zawód?

-Pamiętam jak byłam mała marzyłam o zostaniu tancerką albo piosenkarką. Potem gdzieś w 4 klasie wpadłam na pomysł bycia archeologiem, bo strasznie spodobał mi się jakiś film o poszukiwaczach skarbów. To dziwne, że gdy było się małym wszystko wydawało się prostsze i wierzyło się, że można podbić śwait i zostać tym kim się wymarzy. Teraz szukam swojej drogi w tym wielkim świecie. Czy ją znajdę? Sama jestem tego ciekawa. Chciałabym być dziennikarką, ale trzeba myśleć o tym, czy dostanie się po tem pracę a nie kierować się swoimi marzeniami. Zycie jest okrutne.

3. Lubisz czytać książki? Jeśli tak, to jakie?

-No jasne, że lubię. Najczęściej sięgam po fantasy, romanse, młodzieżowe. Staram się eksperymentować od czasu do czasu i sięgam także po literaturę m. in. psychologiczną.

4. Co robisz, gdy ktoś mówi Ci, że Twój blog jest okropny?

-Nigdy mi jeszcze czegoś takiego nie powiedział. Oczywiście zdarzyły się jakieś drobne uwagi, ale to tylko po to, aby pomóc ulepszyć mi to co robię. Gdyby zdarzyła się taka sytuacja uszanowałabym zdanie tej osoby, bo nie każdemu musi się podobać to co robię. Każdy ma swoje zdanie.

5. Twoje motto życiowe...?

-Ymm nie mam.

6. Czy masz w domu zwierzęta? Jeśli tak, to jakie?

-W domu nie, ale mam na zewnątrz,ponieważ mieszkm na wsi. Mam kotka i dwa pieski.

7. Jak spędzasz wolny czas?

-Oglądam seriale, czytam książki i oglądam filmy oraz bloguję.

8. Czy twoja rodzina i przyjaciele wiedzą, że piszesz bloga?

-Z początku gdy założyłam bloga nikomu o nim nie powiedziałam. Nie chciałam, aby ktoś znajomy go czytał. Potem zdecydowałam się powiedzieć o tym mojej mamie i przyjaciółce. Moja mama nie miała nic przeciwko. Spytała tylko dlaczego to robię- a ja na to, że sprawia mi to przyjemność. Potem dowiedziała się o tym większa liczba osób : moja klasa, brat a nawet mój nauczyciel historii z gimnazjum, który do dziś zagląda na moją stronę. Za co bardzo chciałabym mu podziękować. A więc Panie Robercie dziękuję i przepraszam za te wszystkie błędy, które się zdarzały we wpisach.

9. Jak wygląda kwestia porządku na twoim biurku?

-Ymm.. jestem bałaganiarą. Często mam bałagan na biurku. Ale zawsze wszystko znajduję na nim. Tylko, że mama wrzeszczy zawsze, żebym posprzątała.

10. Czy grasz na jakichś instrumentach muzycznych (poza nerwami swojej rodziny)?

-Ja nie gram na nerwach swojej rodziny. Jestem aniołkiem. No dobra może czasem mi się zdarzy heheh. Niestety nie potrafię grać na żadnym instrumencie muzycznym. Kidyś chciałam się nauczyć grać na gitarze i pianinie, ale nic z tego nie wyszło.

11. Twoja ulubiona postać z książki/filmu to...

-Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo gdy wskażę jakiegoś bohatera to inny się obrazi. I co wtedy będzie? 

 
PYTANIA OD: JUST BOOKS
1.Najlepsza polska książka to...
- Ymmm.... "Plan" 

2.Ile miała stron najgrubsza przeczytana przez Ciebie książka i jaki miała tytuł? 

- Z ok 700, ale nie pamiętam tytułu. 

3.Na jakiej książki ekranizację najbardziej czekasz? 
- Akademia wampirów
4.Kocham czytać bo...?

-Gdy czytam przenoszę się w zupełnie inny świat zapominając o problemach. 

5.Moja ulubiona trylogia to...?
- Igrzyska śmierci 

6.Na jaką premierę książkową czekasz najbardziej w 2014 roku?
-..............................................

7.Jaki jest Twój ulubiony gatunek książek?

- Odpowiadałam wyżej na to pytanie. 

8.Wymień 4 najczęściej odwiedzane przez Ciebie blogi książkowe. 

-Książka od kuchni, Recenzje Nadine, Zanurz się w książkach rodem z niebios, Świat ukryty wśród atramentu

9.Czytasz książki zagraniczne w oryginale?

-Nie znam aż tak dobrze angielskiego, więc nie. Choć raz przeczytałam, ale to była praca domowa na dodatkowy angielki. 

10.Największa porażka wśród przeczytanych przez Ciebie książek to...?

- Magiczna tajemnica.

11.Co poza książki jest Twoją pasją?

- Seriale. Jestem od nich uzależniona. 
Udostępnij ten wpis /span>

8 komentarzy :

 1. Sporo pytań, ciekawe odpowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe odpowiedzi :) Dziękuję za małą wzmiankę o moim blogu :) Też uwielbiam seriale, są moją trzecią miłością po książkach i muzyce ^^ Ostatnio nawet bardziej wolę wykraść gdzieś te 40 minut na odcinek serialu, niż obejrzeć film trwający np. 3 godziny, a kiedyś było odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Że też chciało Ci się odpowiadać na taką ilość pytań! :)
  Ciekawe odpowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe odpowiedzi, fajnie się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na kilka pytań odpowiedziałabym dokładnie tak samo ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Mmmm fantastycznie odpowiedziałaś na pytania <3 I like it! :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe odpowiedzi, zwłaszcza, ze było ich tak dużo xd

  Ta bajka to był "Duduś Wesołek". Też to oglądałam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję :) Fajnie odpowiadasz ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą waszą opinię i wsparcie.

(Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.