8/01/2015

Nazywam się BlogerW ramach akcji, w której uczestniczę „Nazywam się Bloger” przychodzę dziś do was z wpisem, w którym opowiem Wam, czym jest dla mnie blogowanie, dlaczego kocham pisać na blogu i podam kilka wskazówek dla początkujących blogerów.Gdy dowiedziałam się o tej akcji stwierdziłam, że to bardzo ciekawa inicjatywa i, że muszę wziąć w niej udział. Nie przedłużając zaczynamy.

O tym, dlaczego kocham blogowanie pewnie wspominałam Wam już wielokrotnie, ale postanowiłam to uporządkować i jeszcze raz przedstawić Wam powody, dla których kocham pisać na blogu. 

1. Mogę rozwijać swoje pasje – pisanie. Gdy patrzę na początki swojego bloga a etap, na którym jestem teraz widzę ogromną różnicę i bardzo mnie to cieszy. Człowiek ma tendencję do samodoskonalenia się i chce się rozwijać a to właśnie daje mi prowadzenie bloga.

2. Mogę czytać więcej książek i oglądać większą ilość filmów. Gdyby nie blog nie robiłabym tego aż w takiej ilości jak robię to teraz.

3. Dzięki blogowaniu poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam stały kontakt. Ludzi, z którymi mogę wymienić się poglądami np. na temat danej książki. 

4. Poznałam wielu autorów. Gdyby nie blogowanie to zapewne nigdy bym się o nich nie dowiedziała. Mam tu na myśli między innymi wspaniałą Patrycję Gryciuk, Martę Bilewicz, Remigiusza Mroza i wielu innych. 

5. Dzięki blogowi odkryłam vlogi o tematyce książkowej. Od dłuższego czasu oglądam je nałogowo. I w końcu sama założyłam swój kanał i tworzę filmiki.

6. Dzięki blogowaniu mogę odpocząć i się zrelaksować. Nie muszę myśleć o swoich problemach. 

7. Fakt, że dokładasz swoją małą cegiełkę do polskiej blogosfery daje dużo satysfakcji i radości. 

8. Nigdy nie przypuszczałabym, że będą do mnie pisać niektóre wydawnictwa lub autorzy, czy nie chciałabym zrecenzować ich książki a to dało mi blogowanie. I jest mi niezmiernie miło, że tak wiele osób obdarzyła mnie zaufaniem. 

Kilka rad dla osób, które zaczynają swoją przygodę z blogowaniem lub planują dołączyć do blogosfery.

1. Nie myślcie czy założenie bloga to dobry pomysł, czy nie po prostu to zróbcie. 

2. Nie bójcie się tego, co powiedzą inni, gdy dowiedzą się, że prowadzicie bloga. Nie wstydźcie się swojej pasji tylko, dlatego, że ludzie, który jej nie mają się naśmiewają. To wasze życie i nie pozwólcie, żeby strach przed cudzymi opiniami zmienił wasze decyzje. 

3. Jeżeli założycie bloga nie oczekujcie od razu na wiele komentarzy i wyświetleń. Na stałych czytelników trzeba sobie zapracować i minie trochę czasu zanim ich zdobędziesz. 

4. Na początku może być ciężko, ale nie poddawaj się, bo jeżeli przejdziesz ten najgorszy czas to później będzie tylko lepiej.

5. Trochę cierpliwość. Nie uda ci się wszystko od razu.

6. Jeżeli założyłeś bloga tylko dla kasy to już od razu możesz się pożegnać z byciem blogerem. Nie mówię, że zarabianie na blogu jest złe, ale gdy twój blog ma kilka dni, a na twoim blogu jest pełno reklam to nie wygląda dobrze.

7. Bądź sobą. Niech czytelnicy poznają prawdziwego ciebie.


A wy za co kochacie blogowanie? 
Udostępnij ten wpis /span>

1 komentarz :

  1. Bardzo fajny wpis I super rady dla początkujących! Fajnie że piszesz bloga z pasji! :D

    Zapraszam na konkurs! Warunki banalnie proste a wygrywa aż 6 osób! :D moszovska-blog.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą waszą opinię i wsparcie.

(Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.